\\\\\\\\
رئیس دانشگاه پیام نور در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر این دانشگاه:

وظیفه دانشگاه شناسایی نیاز جامعه و حرکت برای حل آن است / گره های جامعه با تکیه بر پژوهش باز می شود.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: وظیفه دانشگاه شناسایی نیاز جامعه و حرکت برای حل آن است و دستگاه‌های اجرایی نیز باید در این مسیر در کنار دانشگاه‌ها باشند و آن‌ها را یاری کنند.
به گزارش روابط عمومی، دکتر محمدرضا زمانی امروز در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور کشور که به میزبانی دانشگاه پیام نور استان قزوین برگزار شد، با اشاره به فرآیند طولانی پژوهش از ایده تا به نتیجه رسیدن و عملیاتی شدن آن گفت: پژوهش بسیار سخت‌تر از آموزش است ازاین‌رو در جهان دانشگاه‌ها بر اساس میزان تأثیرگذاری آن‌ها در جامعه موردسنجش قرار می‌گیرند.

رئیس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: اگر این موضوع مورد کم‌توجهی قرار گیرد چرخ جامعه و کار اجرایی لنگ خواهد ماند لذا برای جلوگیری از این امر باید توجه به دانشگاه و پژوهش موردتوجه جدی قرار بگیرد.

وی  اظهار داشت:  ازاین‌رو تلاش خواهیم کرد در دانشگاه پیام نور با اضافه کردن عمق به فعالیت‌های آن توانمندی‌های بالقوه را با تکیه بر پژوهش و تحقیق به بالفعل تبدیل کنیم و راه‌های تبدیل علم به ثروت را هموار سازیم.

وی با اشاره به مطرح شدن دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم بیان کرد: دانشگاه‌های نسل سوم به دنبال ارائه خدمات علمی و فناوری و دانشگاه‌های نسل چهارم نیز به دنبال تربیت نیروهای کارآفرین هستند از این رو سیاست‌های دانشگاه پیام نور نیز باید به این سمت گرایش یابد.

رئیس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: در حال حاضر 4 هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه‌های پیام نور کشور در حال فعالیت هستند اما درصد کمی از آن‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم سوق پیدا کرده‌اند لذا باید تلاشمان برای نیل به این سمت و باز کردن گره‌های کوچک جامعه با تکیه بر پژوهش باشد.
دکتر محمدرضا زمانی  در این مراسم بیان کرد: هفته پژوهش فرصت و بهانه‌ای برای تجلیل از کسانی است که در طول سال در حوزه پژوهش قدم برمی‌دارند.

وی افزود: پژوهش فعالیتی است که نیازمند هوشمندی، دغدغه، هماهنگی و پشتکار بسیار دارد و پژوهشگران باید کار مداوم را در این عرصه داشته باشند.

وی در پایان یادآور شد: با وجود تنگناهای موجود مالی قول مساعد می‌دهیم هرجا که امکان کمک برای فعالیت‌های عرصه پژوهش وجود داشته باشد دریغ نکرده چراکه مدیریت دانشگاه بر این باور است که دانشگاه باید در رفع نیاز جامعه موثر واقع شود.
گفتنی است، در ادامه این مراسم با حضور مسئولان از 45 پژوهشگر برتر دانشگاه‌های پیام نور کشور، 5 فناور برتر، 3 نشریه برتر، 1 مدیر آموزشگاه  و 30 عنوان کتاب برتر دانشگاه‌های پیام نور استان قزوین با اهدای لوح و تندیس تجلیل شد.


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر