پیام تسلیت دکتر علیرضا آبرود به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی (ع)

ریاست دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختیاری  طی پیامی سالروز شهادت مولای متقیان، امیر المومنین (ع) را به دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در متن پیام دکتر آبرود آمده است :

ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، مغفرت و برکت فرصتی به وسعت عالم هستی برای مومنان و همه بندگان خداوند ایجاد کرده است تا در این ماه ضیافت الله بیش از پیش بر تهذیب نفس و بازنگری در اعمال و رفتار خود، بر فضیلتها و داشته ها بیفزایند و از کج روی ها و پلشتی ها تبری جویند.

شهادت امیر خوبی ها، این مظهر عدالت، آزادگی و جوانمردی گویای عظمت و جاودانگی امامی است که در سرتاسر عمر پر برکتشان بدون هیچ دلبستگی به لذایذ دنیوی پاسدار اخلاق، حرمت و کرامت انسانی بودند و مظلومانه با شمشیر تحجر و جهالت شهید شدند.

به راستی علی علیه السلام این یگانه مرد و همراه روزهای سخت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم، الگو و آینه تمام نمای سبک زندگی اسلامی و انسانی است که هم در زندگی شخصی و هم به عنوان رهبر جامعه عدالت را تمام و کمال معنا و برابر ظلم و ستم ایستادگی کردند و دفاع از حقوق مردم را مقدم بر هر چیزی می دانستند.

بی تردید تامل بیشتر جامعه دانشگاهی ما به سبک زندگی امیر مومنان و ائمه اطهار به ویژه در این ایام می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات جامعه باشد.

بار دیگر ضمن آرزوی توفیق برای همه دانشگاهیان به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور ، امیدوارم در این روزهای پایانی میهمانی خدا و به ویژه شبهای قدر بتوانیم در فهم و عمل به سیره مولایمان و در جهت ارتقای اخلاق فردی و اجتماعی کوشش داشته باشیم.

 

دکتر علیرضا آبرود

ریاست دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختیاری

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر