نشست
در دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد

نشست هم اندیشی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختیاری به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر نشست هم اندیشی با حضور اساتید  و کارکنان  در سالن اجتماعات  دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر مهدوی سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد ضمن خیر مقدم خدمت حاضرین  و تسلیت به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت ابا عبداله الحسین با بیان اینکه ضرورت موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فرهنگ سازی شود،گفت : فرهنگ سازی این فریضه در سطح جامعه وظیفه همگانی و شرعی همه  آحاد جامعه است که در اجرای هر چه بهتر و کامل تر این فریضه دینی سهیم باشیم.

 سپس  عسگری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرکرداظهار کرد :   فریضه امربه معروف و نهی از منکر بدلیل اینکه در سرنوشت افراد تاثیر گذار می باشد، حق طبیعی و منطقی هر فردی می باشد.

وی گفت : افراد باید هم بصورت فردی و هم بصورت جمعی وظیفه نظارتی خود بر جامعه انجام دهند و با هم همکاری داشته باشند تا به کاهش ناهنجاریهای اجتماعی منجر شود.

ایشان در اهتمام به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، احیای این فریضه در بین مردم را که خود ، معروف می باشد را از اساسی ترین اقدامات لازم در این زمینه دانست و گفت : امر به معروف و نهی از منکر ندایی از حق تعالی برای بندگان در مقابل نداهای غیر الهی و اغفا گرانه شیطانی انسانها می باشد که انسان را در مسیر مستقیم قرار داده و سبب تعالی و کمال انسانی می گردد.

وی گفت : جهت تاثیر گذاری و اجرایی کردن این فریضه معنوی باید طوری برنامه ریزی گردد که انجام آن از حالت رسمی و اداری به حالتی مردمی تبدیل شود تا به گفتمانی معمول در جامعه تبدیل شده و مردم بصورت خودجوش به نظارت و انجام آن بپردازند .

ایشان مهمترین معروف را دفاع از انقلاب اسلامی ایران برشمرد که با تقویت روحیه انقلابی و جهادی میسر خواهد شد .ایشان در ادامه به بیان 8 اصل موفقیت در امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.

گفتنی است در پایان این نشست به شرکت کنندگان جلسه گواهی  پایان دوره  ارائه شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر