دکتر فیصل حسنی در نشست خبری با خبرنگاران استان گفت: اتمام فضاهای آموزشی، ورزشی و فرهنگی دانشگاه‌های پیام‌نور نیازمند 280 میلیارد تومان اعتبار است

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام‌نور با اشاره به 280 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای اتمام فضاهای آموزشی، ورزشی و فرهنگی دانشگاه‌های پیام‌نور، گفت: این میزان اعتبار برای تکمیل 100 پروژه است که تاکنون 130 میلیارد تومان آن محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختیاری، دکتر فیصل حسنی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان، اظهار کرد: دانشگاه پیام‌نور با فعالیت 500 مرکز در کشور، حدود 600 هزار دانشجو، چهار هزار هیئت علمی و 12 هزار کارمند دارد.

وی افزود: وظیفه دانشگاه پیام‌نور ارتقاء آموزش عالی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است.

دکترحسنی با بیان اینکه و تکمیل فضاهای آموزشی از سیاست‌های اولیه این دانشگاه به شمار می‌رود، اضافه کرد: این دانشگاه با رعایت مسائل کیفی توانسته است دانشجویان باسوادی را فارغ‌التحصیل کند.ایشان با اشاره به اینکه تکمیل فضاهای ورزشی دانشگاه و تکمیل مسائل فرهنگی از دیگر سیاست‌های دانشگاه پیام‌نور است، ادامه داد: تمامی ساختمان‌های فرهنگی اعم از مساجد، کتابخانه‌ها و آزمایشگاه‌های آی تی بایستی تکمیل شوند که در سال گذشته 110 فضای فیزیکی تکمیل و افتتاح شد و دهه فجر امسال در کشور 100 فضای فرهنگی افتتاح و مابقی در سال آینده افتتاح می‌شوند.

معاون دانشگاه پیام نور با اشاره به 280 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای اتمام فضاهای آموزشی، ورزشی و فرهنگی دانشگاه‌های پیام‌نور، ادامه داد: این میزان اعتبار برای تکمیل 100 پروژه است که تاکنون 130 میلیارد تومان آن محقق شده است.وی گفت: سال گذشته به دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت و در این سفر یک میلیارد دیگر برای توسعه و تجهیز طرح‌های این دانشگاه تخصیص داده می‌شود.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام‌نور ادامه داد: در هفته دولت سال آینده ساختمان آموزشی و آزمایشگاهی مرکز شهرکرد افتتاح خواهد شد.وی با اشاره به اینکه در زمینه تجهیز آزمایشگاه 18 میلیارد تومان از طرف دولت به دانشگاه‌های پیام‌نور اختصاص داده شده است، تصریح کرد: برای تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مراکز مختلف دانشگاه پیام‌نور استان 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده خواهد شد.

دکتر حسنی افزود: آزمایشگاه ملی بایستی در تمام استان‌های کشور وجود داشته باشد که نیازمند کمک شایانی از طرف استانداری است.

وی با اشاره به مهم بودن سالن‌های ورزشی برای دانشگاه پیام نور و افتتاح 28 سالن ورزشی در سال جاری، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال سالن ورزشی دانشگاه پیام‌نور مرکز فارسان پایان یابد و سالن مرکز لردگان نیز سال آینده به اتمام برسد.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام‌نور میزان سرانه فضای آموزشی از طرف دولت برای هر دانشجو را 4.5 متر مربع عنوان و خاطرنشان کرد: این میزان سرانه برای دانشگاه پیام‌نور  چهارمحال و بخیتاری  2.5 متر مربع است که نسبت به سایر استان‌های کشور وضعیت مطلوبی را دارد.

دکتر حسنی با اشاره به اجرای سیستم رسانه تعاملی برای نخستین بار در قسمت آموزش دانشگاه پیام‌نور، گفت: این سیستم آموزشی از دو هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: برای این سیستم تاکنون 200 عنوان محتوا تولید شده است که با برنامه‌های انجام شده این تعداد به چهار هزار محتوا خواهد رسید و همچنین میزان شهریه در این نوع سیستم آموزشی حدود 40 درصد کاهش می‌یابد.

دکترحسنی با اشاره به مشکل در جذب اعضای هیئت علمی در این دانشگاه، گفت: بایستی اعضای هیئت علمی برای ارتقاء علمی خودشان تلاش کنند و در سال جاری 50 درصد نیروها و پذیرفته‌شدگان آزمون ادواری به پیمانی تبدیل خواهند شد.

وی با اشاره به  افزایش نیافتن شهریه برای مقاطع دکترای این دانشگاه، تصریح کرد: میزان افزایش شهریه در مقطع کارشناسی کمتر از میزان تورم خواهد بود و تا دو سال آینده افزایش شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد پیش‌بینی نخواهد شد.

در ادامه رئیس دانشگاه پیام‌نور استان، اظهار کرد: این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دولتی کشور است که با وجود گسترده بودن دارای مسائل و مشکلاتی است.

حسینعلی قجری افزود: بررسی مسائل و مشکلات و حل شدن آن‌ها در حد توان از اهداف سفر معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام‌نور بوده است که در راستای اهداف دانشگاه استان و در توسعه آموزش و بسط آموزش گام‌های موثری برداشته خواهد شد.

وی گفت: این دانشگاه توانسته است در راستای عدالت آموزشی گام‌های موثری را بردارد و علی‌رغم محدودیت‌ها در طول سالیان گذشته جایگاه خوبی را در کشور دارد.

قجری کسب رتبه برتر فرهنگی در کشور در حوزه نشریات دانشجویی، جشنواره حرکت و رویش، حجاب و عفاف و نماز، رتبه‌های برتر آموزشی در زمینه فناوری اطلاعات، تربیت‌بدنی و ورزش و همچنین کارهای عمرانی را از کارهای انجام شده در این دانشگاه دانست.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما